Norsk Engelsksetterklubb

Mon11202017

Oppdatert10:53:53 PM

Vinnere av Arctic Cup

 

ÅR NR 1 NR 2 NR 3 NR 4 NR 5 NR 6
2015 ES Ulrich
E/F: Thor Johan Furuholmen/ Robert Brenden
IS Tintorama's Zn Bella
E/F: Kristoffer Brobak
ES Knutsvollens Hi-Tex
E/F: Ingvar Rødsjø
ES Ferdesmyras B Lily Whl La Vida Loca
E/F: Kenneth Berg
ES Ørnevatnets Stilla
E/F: Kjartan Lindbøl
GS Zettertjärns Vanilla
E/F: Trine Frøseth Nielsen
2014 ES General Sniff Av Skåpleinun
E/F: Bjørn og Siri Kulberg Sjurseth
P Ørntuas I Ibis
E/F: Bing Karlsen
B Reisavannet`s Zb-Sam
E/F: Tor-Eivind Båtnes
ES Javnlias Echo
E/F: Arve Enger
IS Hadseløya`s Alex II
E/F: Royer Andre Larsen
 
2013 ES Tzara
E/F: Ulf Antonsen
ES Vargneset's Luca
E/F: Hans E Enoksen
P Sallirs Tj Linni
E/F: Mads Hanssen
     
2012 ES Skaididalen`s Prinsesse Leia
E/F: Nina Guttormsdatter Helberg/Jon Aurebekk
ES Berkjestølen`s Alfa
E/F: Tom Petter Johansen/Jan Telhaug
ES Rex
E/F: Jyrki Vohlonen
ES Klækkenhavnas Diddi
E/F: Steen Blach Sørensen
   
2011 ES Simo's Johsi
E/F: Roger Halvari
P Ørntuas G Kauto
E/F: Morten Jenssen/
Wanja Andersen
ES Dulles A El Zorro
E/F: Stein Arne og Håkon Paulsen
B - Orreskogen's B-Røm
E/F: Hege H. Løkken og Morten Tidemann
ES Sørbølfjellet's Luca
E/F: Siri Kulberg og Bjørn Sjurseth
ES Tricky
E/F: Andrea Sørum/
Bjørn Sjurseth
2010 B Cessna Av Sàràhkkà
Anne Grethe Bakkevold
ES Bøifotens Irja
Ragnar Bøifot
ES Silfarfjellets Aizza
Torstein Langmyr/Idar Langmyr
GS Børgsjiten`s Dått No
Espen Farkvam og Marthe Austvik/Arve Aasen
ES Berkjestølen's Lara
E/F: Ivar Amundsen/Ingvar Rødsjø
 
2009 P Stilladalen's Mia
E/F: Ronny Bang Amundsen
ES Porsangervidda's Cyklon
E/F: Sonja Hansen
ES Porsangervidda's Missy
E/F: Sonja Hansen/Harry Hansen
P Jimsrypa's Kitty
E/F: Jim T Theodorsen
GS Bjørklitoppens Madonna
E/F: Elin og Sverre Andersen
GS Basskogens Aah Trixi
E/F: Thomas A Svendsen
2008 ES Limingruet's Hi-Troll
E/F: Ingvar Rødsjø
IS Jalgesvaddas Riddu
E/F: Ruth K. Løvseth
ES Ferdesmyras A Mi Lady Maridubedåre
E/F: Robert H. Flatli
GS Evjesgaarden's Happy Cassie
E/F: John Kenneth Sigvartsen
ES Funnsjødalens Essy
E/F: Knut Håvard Nesset
ES Ferdesmyras A Mi Lady Di Raja
E/F: Kenneth Berg
2007 KV Varangervalpen Sarek
E/F: Geir og Eirik Vorren
ES Giddes D Palema
E/F: Torfinn Stenersen
ES Berrskallen's Raki
E/F: Johnny og Marianne Brattbakk / Ingeborg Nygård
P Barentsvidda's Aragorn I I
E/F: Christian Sletbakk
GS Kvænangsfjellet's Kyros
E/F: Terje Soleng
IS "US" Frieda Frosk
E/F: Elin Fasmer Wittusen/Gunn Ramsrud
2006 P Patjanen`s Baron De Ley
E/F: Mikael Kongosjarvi
GS Zettertjärns U-Flax
E/F: Karl-Petter Johansen
ES Østheia's Taco
E/F: Sven Tore Kittelsen
IS Red Garlics Enchilladas
E/F: Agneta Andersson
GS Langsundets Faun
E/F: Andreas Bjørn
GS Gordvalls Mentor
E/F: Geir Heggertveit
2005 P A-My
E/F: Bjørge Pedersen
ES Ringvassøya's Hi-Speed
E/F: Ingvar Rødsjø
B Tara
E/F: Tor Eivind Båtnes
P Eraaks Obelix
E/F: I Raastad
SV Skaidilias C Dee
E/F: Dag T Olsen
ES Vårhaugens Trixi
E/F: Ole Hagen
2004 ES Kvernmolia's Perle
E/F: Stig Kvernmo
KV Lofotrypas DNC Tierra
E/F: Ingeborg Nygård
ES Ildfoten's Figo
E/F: Gerd Søderholm
KV Hallingfjellas C M G Hunter
E/F: Kjetil Fredriksen
ES Rocos Tuva
E/F: Lasse Granly
P Pellarskogen's Rossi
E/F: Ole Ingebrigtsen
2003 ES Lundefjellet's Sarah
E/F: Lillian Remmen
ES Siljaættas D Carma
E/F: Mikal Stenhaug
IS Lyngstuas Jack
E/F: Jan Erik Israelsen
ES Pei Fang Lotta
E/F: Helge Bækø
ES Ildfoten's D-Pia
E/F: Jan Vidar Suhr
ES Biena's Sera
E/F: Henry Mikalsen
2002

KV Lierdalen's Black-Pepsi
E/F: Terje Ronten

B Tøtta
E/F: Magne Klingsheim
B Tråsletten's Frøhyd
E/F: Bjørn Tråsletten
KV Kvitnyken's A T P Nikita
E/F: Robert Brenden
P Skoglykka's Rubi
E/F: Rolf Eidsvåg / Arild Jensen
ES Harstadåsen's Pia II
E/F: Hugo Stokkan
2001 ES Sletthallens Nitro
E/F: Bjørn Sjurseth
ES Ronja
E/F: Roy Skaret
ES Morkhaugen's Tsarek
E/F: Arild Redergård
ES Frøy
E/F: Svein Kvåle
ES Hiafossen`s Frøya
E/F: Kjell Idar Skjæveland
GS Faksfjellets Stegg
E/F: Alf Skoglund / Ann Elisabeth Ernestussen
2000 ES Leina
E/F: Stig Kvernmo
ES Bekkensetra's Scott
E/F: Dag Chr. Clausen
P Eikefjellets Ally
E/F: Jan Arild Kingswick
GS Storevoll's Loke
E/F: John Erik Rakkenes
GS Lotte
E/F: Petter Rønningen
KV Itza's Caro
E/F: Odd Harry Hansen
1999

IS US Specific
E/F: Elin Wittusen

ES Jærbuen's Nico
E/F: Cato Jonassen
ES Vårhaugens Hi-Tech
E/F: Ingvar Rødsjø
ES Faulfossen's R T Pi
E/F: Terje Lorentzen
ES Jentefjellet's Embla
E/F: Mette Møllerop
 
1998 P Kip
E/F: Jim Theodorsen
GS Flintheia's Balder
E/F: Webjørn Svendsen
ES Sam
E/F: Willy Børge Pedersen
ES Skaididalen's Nikita
E/F: Lillian Remmen
ES Reinrabben's A Prikken
E/F: Tony Pedersen
 
1997 ES Hovdmyra`s Hermann
E/F: Jostein Hellevik
ES Kvernfossen's Sally Bird Happy
E/F: Agnetha Kajander Colsnaath
SV Nordførr B – Don Arax
E/F: Andreas Bjørn
ES Hovdmyra`s Buck
E/F: Kjetil Gjemdrem
P Koss
E/F: Harald Hartvigsen
GS Maisa
E/F: Eidun Søderholm
1996 KV Noraførr's A-Bruno
E/F: Sigmund Nyborg
ES Vikaåsen's Acke
E/F: Knut Jæger
GS Storsveea's Silja
E/F: Einar Jæger
     
1995 GS Alma RR
E/F: Dag Kåre Alme
         
1994 KV Lappi
E/F: Jorunn Toften
         
1993 ES Frikk av Bissasvarre
E/F: Willy Persen
         
1992 ES Hovdmyra's Hero
E/F: Jostein Hellevik
         
1991 GS Skartuns Irgas
E/F: Per E. Høvde
ES Faulfossen's X Raija
E/F: Terje Lorentsen
       
1990 IS US American Princess
E/F: Elin Wittusen
ES Østheia's Jonna
E/F: W Blystad
ES Faia
E/F: Benn Mossmann
GS Trollviddas Raja
E/F: Kurt Sverinsen